Idea „Zielonej Doliny” na Sympozjum Naukowym ZIELONE FORUM 2019

W dniach 29-30.03.2019 na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu miało miejsce Sympozjum Naukowe „Zielone Forum”. W drugim dniu obrad można było wysłuchać wykładów związanych z programem „Zielonej Doliny Żywności i Zdrowia”. Pierwszy wykład na ten temat przedstawił Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu prof. dr hab. Tadeusz Trziszka, który skoncentrował się na roli Polski jako centrum produkcji żywności w Europie w kontekście idei programu „Zielonej Doliny”. Link do jego wykładu znajduje się poniżej.

Drugi wykład pt. „Praktyczne działania w ramach programu Zielonej Doliny” wygłosił prof. dr hab. Mirosław Miller z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Kolejny wykład charakteryzujący możliwe projekty pilotażowe „Zielonej Doliny” z samorządami Dolnego Śląska przedstawił dr Ryszard Kacała z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Wykład ukazujący cele fundacji „Zawsze Naturalnie” (Semper Naturalae) w kontekście Zielonej Doliny przedstawił dr inż. Maciej Oziembłowski z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *